Arama  |  Anket Sonuçları  |  Site Haritası  |

13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
İçki Problemleri Giriş
18.12.2007 11:39:37
Bay Roberts iş yerinde her geçen gün biraz daha zorlandığını hissetmeye başlamış ve sabahları yüksek tansiyonla uyanmaktan korkar olmuştu.
Bay Roberts iş yerinde her geçen gün biraz daha zorlandığını hissetmeye başlamış ve sabahları yüksek tansiyonla uyanmaktan korkar olmuştu. Yıllardır iş çıkışında bir kadeh içmeyi alışkanlık haline getirmişti ama artık karısı ve çocukları ne kadar sinirli olduğundan yakınmaya başlamış ve neden eskiden tanıdıkları gibi güvenilir bir eş ve baba olmadığını sık sık sorar hale gelmişlerdi. Tansiyonunu ölçen doktor da ne kadar içki içtiğini öğrenmek istemişti. Roberts ilk bakışta, Alkol ün tansiyonu nasıl yükseltebileceğini anlayamasa da sonunda üç hafta boyunca içki den uzak durmayı
kabul etti – ve üç haftanın ardından kendini daha iyi hissetmeye başladı. Böylece, içki yi hayatından çıkarmaya karar verdi. Ailesinin desteği ve doktorunun tavsiyeleriyle bunun korktuğundan daha kolay olduğunu gördü ve kısa süre içinde özel hayatından ve işinde eski canlılığına ve hevesine kavuştu.

56 milyon kişiden oluşan İngiltere nüfusunun 36 milyonu düzenli olarak içki içer. İki milyon kişi çok içki içer ve İngiltere’de bir milyon kadın ve erkek Alkol sorunu yaşamıştır ya da yaşamaktadır. Bunların içinde 200.000 kişi Alkol bağımlısıdır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda kadınlar eskisine göre daha çok içki içmektedir. Erkeklerin Alkol le ilgili sorunlar yaşama ihtimali, kadınlara göre daha yüksek olsa da artık bu sorunlar karşısında kadınlar da erkekler kadar yardım aramaktadırlar.

Bu kitapta Alkol ün hoş etkilerinin yanı sıra nasıl pek çok zararlı etkisinin de olabileceği anlatılmaktadır. İçki içme alışkanlıklarını değiştirerek – içmeyi azaltarak veya tamamen bırakarak – başarıya nasıl ulaşılacağına da yer verilmektedir.
 
ÖNEMLİ NOKTALAR
  • İngiltere’de 36 milyon kişi düzenli olarak içki içmektedir.
  • İçkiden kaynaklanan sorunlar karşısında kadınlar da erkekler kadar yardıma başvurmaktadırlar.

  

Bu yazı 32598 kere okundu.

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Çıktı Al Yukarı
Ne tür rahatsızlıklarınız var?
Bu anketin sonuçları anket tamamlandıktan sonra yayınlanacaktır.

ana sayfam yap | sık kullanılanlara ekle | iletişim | kullanım şartları | site haritası
Bu sitede yer alan bilgi, belge ve resimler yazılı, görsel veya daha başka bir yöntemle çoğaltılamaz, tamamen ya da alıntı yapılarak kullanılamaz.